Les Terrasses Du Cap Villa
| Wi-Fi | Simbassäng Utomhusbassäng | Aktiviteter Vandring |
| Barnvänligt Barnsängar | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Les Terrasses Du Cap Villa Le Marin med 2 sovrum, som ligger 4 km från Cap Ferre, har solterrass och utegrill för gästerna. Villan med 1 badrum passar för 5 gäster och har en pool med solterrass.
I den här villan bor du ungefär 15 minuter med bil från Moulin de Val d'Or och ungefär 10 minuter med bil från Eglise Saint-Etienne du Marin. Gästerna kan njuta av närheten till Pointe Borgnese, som ligger ungefär 4,1 km bort.
I badrummet finns även en duschkabin och en separat toalett. Det finns hårtorkar, badlakan och handdukar för gästernas komfort.
I ett komplett kök finns vattenkokare, te-/kaffebryggare och köksredskap för att göra din vistelse mer bekväm.
- Lokala sevärdheter
- Caraibe coast kayak4,8 km
- Flygplatser
- Fort-de-Frankrike38 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Inga husdjur
- Kafé
- Rökdetektorer
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strandparasoll
- Solsängar
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Vandring
- Utomhusbad
- Pool med utsikt
- Grunda delen
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på Les Terrasses Du Cap Villa?
Ett kök finns på Les Terrasses Du Cap Villa. - ❓
Tillåter Les Terrasses Du Cap Villa husdjur?
Les Terrasses Du Cap Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Les Terrasses Du Cap Villa?
Ja, en bubbelpool erbjuds på Les Terrasses Du Cap Villa. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna semesterbostad?
Gästerna i denna semesterbostad kan enkelt nå Moulin de Val d'Or och Eglise Saint-Etienne du Marin, som ligger 7 km från boendet respektive 4 km bort.